AntiDUST teip ja otsaprofiilid


AntiDUST teip ja otsaprofiilid – korralik kaitse kärgpolükarbonaadile!

Kas olete näinud, millised näevad välja kärgpolükarbonaadist konstruktsioonid aasta või kaks pärast nende kasutuselevõtmist? Olete ilmselt täheldanud, et pikapeale koguneb kärgedesse tolmu, mustust ja putukaid, moodustub kondensaat, mis muutub hallituseks, ning paari aasta pärast tekib polükarbonaadi sisse uus mikroelu. Näib midagi hullu olevat, kuid see rikub konstruktsiooni välisilmet ja kahjustab selle tugevust, sest koos hallitusega tekib sinna ka seenorganisme, mis hävitavad polükarbonaadi struktuuri ja profiile, mille abil polükarbonaati kinnitatakse.

Multifoil AntiDUST kaitseteipide seeria aitab vältida kõiki ülalnimetatud probleeme. Teip on valmistatud spetsiaalsest materjalist, mille struktuuri on installeeritud biotsiidne programm, takistades polükarbonaadi sisse ebasoodsate faktorite pääsemist ja tekkimist. Teibi oluliseks eeliseks on see, et õigesti paigaldatud polükarbonaadi eluiga on teipi kasutades 15 aastat või rohkem, rõõmustades omanikku tugeva ja väliselt laitmatu konstruktsiooniga. AntiDUST teip on täiuslik ja kompleksne kaitse polükarbonaadile, tagades kärglehtede ja kogu konstruktsiooni puhtuse ja läbipaistvuse.

Eelmise põlvkonna kaitseteipides kasutati alumiiniumfooliumit, mistõttu oli teip paksem, ebamugav töös, ettevaatamatul kasutamisel kergelt rebenev ning profiiliga kasutamisel kergelt kahjustatav. Alumiiniumteibi puuduseks on ka see, et ta ei ole elastne: temperatuurimuutuste tõttu paisudes või kahanedes ei võta ta enam oma endist kuju. Erinevalt sellest kohaneb AntiDUST teip materjali paisumise või kahanemisega.

AntiDUST teipe on saadaval kahte liiki – perforeeritud ja perforeerimata. Kumbki neist teenindab erinevat eesmärki. Perforeeritud teibi avad on kaitstud spetsiaalse filtriga, mis laseb kärgesid õhutada ja ei takista sinna tekkiva kondensaadi eemaldumist. Teipi pannakse polükarbonaadi paigaldamisel lehe alumisse otsasse, sfäärikujulise katuse korral ka ülemisse otsasse.

Perforeerimata teipi kasutatakse polükarbonaatlehtede ülemiste otsade hermetiseerimiseks, et takistada kärgedesse mustuse, tolmu ja niiskuse pääsemist. Teipi pannakse kärgpolükarbonaadi paigaldamisel lehe ülemisse otsasse, väga saastunud piirkondades asuvate konstruktsioonide koostamisel ka alumisse otsasse.

Normaalsetes kliimaoludes kasutades ja polükarbonaatlehe mõlemad otsad täielikult hermetiseerides hakkab vahetuvate õhutemperatuuride ja ilmastikuolude tõttu polükarbonaadi sees moodustuma kondensaat ehk niiskuse auramine, tekivad hallitusseened ja kahjulik mikrofloora. Selle vältimiseks tuleb kasutada kahte liiki AntiDUST teipi.

Juhtivad polükarbonaadi tootjad tungivalt soovitavad kasutada perforeeritud teipi koos otsa- ehk U-profiilidega, mis aitavad kaitsta polükarbonaati, pikendada selle eluiga ja hoida selle välimust atraktiivsena.

Teibi ja U-profiili paigaldamisel tuleb järgida järgmisi lihtsaid soovitusi:

1. Pärast lõikamist hoolikalt puhastada kärgpolükarbonaadi leht mustusest ja laastudest.
2. Eemaldada polükarbonaadi ühenduskohtadest kaitsekile.
3. Panna AntiDUST perforeeritud teip polükarbonaadi otsale.
4. Paigaldada U-profiil.
5. Kondensaadi väljumiseks on soovitatav eelnevalt puurida U-profiilisse 4-5 mm suurused augud iga 30 cm tagant.

Tähtsaim argument AntiDUST teibi ja otsaprofiili kasutamise kasuks on nende TASKUKOHANE hind.
Eirates spetsialistide soovitusi ja jättes kärgpolükarbonaadist konstruktsiooni AntiDUST teibi ja profiilidega kaitsmata tekib sinna tolmu, mustust, hallitust, seeni ja putukaid, mis teeb konstruktsiooni ebaesteetiliseks ja hävitab polükarbonaadi ja profiilide struktuuri.

Märkimisväärt on ka see, et valikus on kaitseteibid iga paksust kärgpolükarbonaatlehtedele. 22 mm lai teip on mõeldud 4, 6, 8 mm paksusega lehtedele; 38 mm lai teip 10-16 mm paksusega lehtedele. Profiile tarnitakse individuaalselt vastavalt polükarbonaadi paksusele – 4, 6, 8 mm jne.

AntiDUST teibi eelised:

• hea elastsusega;
• spetsiaalse seenevastase töötlusega;
• kaitseb tolmu ja putukate pääsemise eest;
• lihtne paigaldada;
• väga kulumiskindel;
• heakskiidetud kaitsesüsteem;
• vee- ja kuumakindel;
• tagab kondensaadi pideva likvideerimise.

AntiDUST teip ja otsaprofiilid tagavad kärgpolükarbonaadist konstruktsioonide kaitse, aidates ennetada probleemolukordi!